7 vērtīgi ieteikumi, mazgājot automašīnu ziemā

Atgriezties November 11, 2020

Automašīnas mazgāšana ziemā ir tikpat svarīga, cik vasarā. Nereti, iespējams, pat vēl nozīmīgāka, ņemot vērā to, ka transportlīdzeklis tiek pakļauts sāls, dubļu, sniega un sala ietekmei. Diemžēl, lai mazgātu mašīnu ziemā, jārēķinās ar vairākiem izaicinājumiem, kurus rada zemā gaisa temperatūra. 

Turpiniet lasīt šo rakstu, lai noskaidrotu vērtīgus padomus, drošai un ērtai auto mazgāšanai ziemā.

  1. Nemazgājiet mašīnu ārā, kad ārā valda sals

Lai arī mazgāt transportlīdzekli ziemas laikā drīkst un pat vajag, nepieciešams ievērot dažus piesardzības pasākumus. Ir svarīgi ņemt vērā gaisa temperatūru, proti, ja tā ārā ir zem -23 grādiem, mazgāšanas darbus vajadzētu atlikt. Iemesls tam ir pavisam vienkāršs – kad samitrināsit mašīnas virsmu, ūdens sasals, pirms paspēsit to notīrīt un nosusināt. Īpaši tas attiecas uz eņģēm un citām daļām, kas aukstuma un mitruma ietekmē var iesalt un arī tikt sabojātas, kad mēģināsiet tās kustināt.

  1. Sāciet mazgāšanu ar automašīnas ārpusi

Tas nodrošinās, ka Jums būs pietiekami daudz laika, lai konkrētas spēkrata daļas paspētu nožūt un nesasaltu, un Jūs varētu doties ceļā.

  1. Pievērsiet īpašu uzmanību riteņiem

Riteņi nenoliedzami ir tās daļas, kas īpaši cieš no braukšanas pa ziemas ceļiem, tāpēc tiem jāpievērš īpaša uzmanība. Rūpīgi jānomazgā gan paši riteņi, gan arka virs tiem, diski un visas apkārtējās detaļas, kurās uzkrājas sāls, dubļi un citi netīrumi. Sāls un sniega masas uzkrāšanās uz detaļām var nodarīt pamatīgu kaitējumu mašīnai, tādēļ arī speciālisti iesaka mašīnas mazgāšanu ziemā veikt vismaz reizi 10 dienās, ja auto lietojat regulāri. Piekļūt grūti pieejamām vietām būs vieglāk, izmantojot augstspiediena ierīci.

  1. Rūpīgi izžāvējiet visas spraugas un atveres

Kad transportlīdzekļa mazgāšana pabeigta, nepieciešams parūpēties par to, lai rūpīgi izžūtu visas smalkās atveres, spraugas un citas vietas, kur ūdens varētu uzkrāties un vēlāk sasalt. Tādēļ neaizmirstiet atvērt durvis un noslaucīt to rāmi, kā arī apkārt esošās malas. Kādu brīdi ieteicams durvis atstāt atvērtas, lai paātrinātos žūšanas process.

Līdzīgi vajadzētu rīkoties arī ar degvielas bākas durtiņām – atstājiet tās uz kādu brīdi vaļā, kā arī noslaukiet ar sausu drāniņu. Tas pasargās no riska, ka durvis varētu aizsalt.

  1. Iztīriet automašīnas salonu, izmantojot putekļu sūcēju

Kad automašīnas ārpuse ir nomazgāta un noslaucīta, atstājiet, lai tā žūst, un ķerieties pie iekšējā interjera. Pirmā zona, kas parasti uzkrāj daudz netīrumu, ir paklājiņi. Ja parasti izmantojat auduma paklājiņus, ziemas sezonā tos noteikti vajadzētu nomainīt uz gumijas materiāla paklājiem, kurus būs vieglāk tīrīt.

Izņemiet un nomazgājiet paklājiņus, iztīriet salonu un sēdekļus ar putekļu sūcēju, kā arī nospodriniet virsmas ar speciālo tīrīšanas līdzekli, kā arī, vēlams, ar dezinfekcijas līdzekļiem. 

  1. Nodrošiniet, lai eņģes un atslēgas kalpotu ilgi

Ar laiku durvju eņģes, atslēgas un slēdzenes atveres var zaudēt savu funkciju efektivitāti, tādēļ nenāks par ļaunu tajos iesmidzināt speciālu eļļošanas līdzekli. Tas nodrošinās, ka visi šie savienojumi kalpo kvalitatīvi, nečīkst un neieķeras.

  1. Pēdējie soļi

Ja nepieciešams, automašīnas virsmu var apstrādāt ar speciālu vasku vai citu līdzekli, kas aizsargā tās virsmu no sāls, netīrumiem un skrāpējumiem.

Pirms ziemas iestāšanās noteikti neaizmirstiet par riepu nomaiņu, neatkarīgi no tā, vai Jums ir elektro auto vai kāds cits transportlīdzeklis!

Ieteicams arī padomāt par to, vai Jums vienmēr līdzi ir vajadzīgie piederumi.. Auto aprīkojums ziemā atšķiras no citām sezonām, jo šajā laikā var gadīties iestigt sniegā vai citu iemeslu dēļ palikt uz ceļa. Šādās situācijās būs noderīgi, ja bagāžniekā būs lāpsta, maisiņš ar smiltīm, lukturītis, silta sega, lieki cimdi un citi praktiski piederumi.

Sekojiet līdzi tam, lai mašīna vienmēr būtu labā tehniskā stāvoklī! Ja rodas nepieciešamība pēc remonta un svarīgu detaļu iegādes, palīdzēt var kredīts automašīnai.

Vai vēlaties saņemt patēriņa kredītu?

Piesakieties!