Nebanku kredīti – Kas tie ir un kādas ir priekšrocības?

Atgriezties April 16, 2020

Lielāku un mazāku mērķu īstenošanai var noderēt aizdevums, kas ļauj aizņemties nepieciešamo summu, to vēlāk, pamazām atmaksājot. Taču, lai atrastu piemērotāko un izdevīgāko piedāvājumu, vēlams veikt izpēti.

Latvijā pieteikties aizdevumam piedāvā ne vien bankas, bet arī nebanku kredītdevēji. Bet, kas ir nebanku kredīts un kad vērts apsvērt pieteikšanos tam?

Kas ir nebanku kredīts?

Nebanku kredīts ir naudas aizdevums privātpersonām, ko izsniedz nebanku kredītu kompānijas jeb nebanku aizdevēji. Aizņemšanās ir ērta un pietiekami vienkārša, ja klients atbilst nosacījumiem.

Ja pieņemts lēmums piešķirt nebanku kredītu un kredītņēmējs ir piekritis kreditētāja izteiktajam piedāvājumam, līguma nosacījumiem un parakstījis līgumu, nauda pāris minūšu līdz dažu dienu laikā tiek ieskaitīta kredītņēmēja bankas kontā.

Kāda ir atšķirība starp banku un nebanku kredītdevējiem?

banku kredīts

“Kredīts” lielākoties saistījies ar banku piedāvātajiem pakalpojumiem, taču pēdējos gados arvien lielāku uzmanību gūst nebanku kreditēšanas nozare, un tam ir vairāki iemesli.

Viena no galvenajām atšķirībām starp banku un nebanku kredītiem ir aizdevuma summa, termiņš un mērķis. Bankas visbiežāk piedāvā apjomīgākus un ilgtermiņa aizdevumus, piemēram, hipotekāro kredītu, studiju vai studējošā kredītu. Šiem kredītiem arī bieži vien ir jau noteikts naudas tērēšanas mērķis.

Savukārt nebanku kredīti nereti ir ar īsāku atmaksas termiņu un mazāku aizdevuma summu, kurai var pieteikties, bet tā noformēšana nav tik sarežģīta un laikietilpīga kā pie banku aizdevējiem, turklāt kredītu iespējams izmantot dažādiem mērķiem, tādēļ šī var būt piemērota izvēle, ja nepieciešami papildu finanšu līdzekļi pārdomātiem izdevumiem, neatkarīgi no mērķa.

Nebanku aizdevējs Avafin Latvia SIA piedāvā lielākas aizdevuma summas un termiņus. Varat pieteikties patēriņa kredītam no 100 līdz pat 10 000 eiro, ar aizdevuma termiņu no 3 līdz 60 mēnešiem.

Nebanku kredītu veidi

Ir 3 galvenie nebanku kredītu veidi.

Ātrie kredīti

Viens no nebanku aizdevēju piedāvājumiem ir ātrais kredīts internetā, kas ir īstermiņa aizdevums. Pieteikšanās nav sarežģīta, un naudas līdzekļus savā kontā var saņemt jau 15 minūšu laikā, un parasti ātrie kredīti piedāvā aizņemties nelielas naudas summas uz īsāku termiņu.

Pēdējos gados samazinājies Latvijas kreditēšanas iestāžu skaits, kas piedāvā tādu aizdevumu kā ātrie kredīti. Tas saistīts arī ar normatīvo aktu izmaiņām, aizdevēja pienākumu veikt atbildīgāku  potenciālā kredīta ņēmēja izvērtēšanu, kredīta devēju aizliegumu slēgt kreditēšanas līgumus laikā no plkst.23.00 līdz 7.00.

Kredītlīnijas

Ilgu laiku kredītlīnijas bija banku pakalpojumu klāstā, bet šobrīd tās piedāvā arī nebanku aizdevēji. Kredītlīnija ir aizdevums ar noteiktu pieejamās naudas summas limitu. Noformējot kredītlīniju, saņēmējam tiek piešķirta konkrēta summa, kuru viņš var tērēt, jeb kredītlīnijas apjoms, taču, ja, piemēram, klientam nepieciešama vien daļa no šīs summas, viņš to jebkurā laikā var saņemt savā bankas kontā, un procentus maksāt tikai par šo izmantoto naudas summu, nevis visu kredītlīnijas piešķirto apjomu.

Patēriņa kredīti

Populārs nebanku kredīts ir patēriņa aizdevums. Atšķirībā no bankām, kas arī piedāvā pieteikties patēriņa kredītam, nebanku aizdevēju galvenā priekšrocība ir ātrāka kredīta noformēšana. Patēriņa kredīta gadījumā iespējams pieteikties lielākām naudas summām, nekā, piemēram, tas ir ar ātrajiem kredītiem, turklāt tiek piedāvāti arī izdevīgi kredīta nosacījumi.

Kādiem mērķiem var aizņemties?

aizņemties mājokļa iekārtošanai

Patēriņa kredītus var izmantot dažādiem finanšu mērķiem. Piemēram, 2014.-2015.gadā puse jeb 51% paņemto patēriņa kredītu tika ieguldīti mājokļa remontam vai automašīnas iegādei.

Nebanku kredītdevēju naudas aizdevums var tikt izmantots arī citiem mērķiem, tostarp sadzīves tehnikas, mēbeļu iegādei, dažādu izglītojošu apmācību un kursu segšanai, portatīvā datora vai citas mājas biroja tehnikas iegādei, spoguļkameras, ģitāras iegādei, auto remontam un citam.

Noformējot naudas aizdevumu, Jums netiks jautāts mērķis, kam kredīts tiks izmantots. Taču ņemiet vērā, ka naudas summa nav paredzēta finanšu problēmu risināšanai, piemēram, lai nomaksātu ikmēneša rēķinus, bet gan plānotu pirkumu apmaksai, lielāku mērķu sasniegšanai. Jebkurš aizdevums tomēr ir liela atbildība, tādēļ ikvienu aicinām rūpīgi izvērtēt savu maksātspēju!

Nebanku kredītu priekšrocības

sieviete aizņemas kredītu

Nebanku kredīta noformēšana ir ātra un salīdzinoši vienkārša

Ņemot vērā, ka bankas aizdevumi var būt ievērojami lielāki un uz ilgāku termiņu, pieteikuma izskatīšanai nepieciešams vairāk laika, un nereti arī ķīla vai galvotājs. Savukārt, pateicoties mūsdienu tehnoloģijām un citiem faktoriem, pie nebanku kredītdevējiem sev piemērotu kredīta piedājumu varat saņemt ātrāk, turklāt bez ķīlas un galvotāja (šeit lasiet arī par kredītu pret ķīlu).

Kredīta noformēšana internetā pie Avafin.lv ir padarīta maksimāli ērta, vienkārša un arī ātra. Iesākumā Jums jānorāda vēlamā aizdevuma summa un jāizvēlas termiņš, pēc tam jāaizpilda klienta anketa, kurā jānorāda informācija par sevi. Tad jāapstiprina reģistrācija un jau pēc pāris minūtēm savā klienta profilā saņemsiet tieši Jums veidotu piedāvājumu. Lai aizpildītu pieteikumu, nepieciešamas vien 5 minūtes, savukārt personalizēto piedāvājumu saņemsiet aptuveni 15 minūšu laikā mūsu darba laikā.

Kredīta noformēšana pie nebanku aizdevēja var palīdzēt sasniegt mērķus

Ja Jūs pirms pieteikšanās esat izvērtējis savu maksātspēju un atbilstat aizdevuma saņemšanas nosacījumiem, Jūs varat saņemt aizdevumu. Tādējādi šos finanšu līdzekļus varēsiet izmantot kā papildu līdzekļus jau iekrātajai summai vai lai pilnībā apmaksātu, piemēram, kādu pirkumu.

Atmaksas process ir pārskatāms un vienkāršs

Ja patēriņa kredīts ir noformēts Avafin.lv, Jūs jebkurā brīdī varat pieslēgties savam klienta profilam, kurā redzams atmaksas grafiks, ikmēneša maksājuma apmērs, atlikusī kredīta summa un ikmēneša atmaksas datums. Tādējādi Jums pašam nav jāveic savi pieraksti. Klienta profilā Jūs atradīsiet visu nepieciešamo informāciju.

Iespējams aizņemties nepieciešamo summu

Jūs varat pieteikties aizdevumam sākot no dažiem simtiem līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro, līdz ar to, neatkarīgi no tā, vai vēlaties iegādāties jaunāku auto vai segt izmaksas par sadzīves tehnikas remontu, nebanku aizdevējs var sniegt nepieciešamo atbalstu.

Arī nebanku aizdevēji var piedāvāt izdevīgus nosacījumus

Ne vienmēr banka, kuras klients esat jau gadiem, spēs piedāvāt Jums izdevīgāko procentu likmi un atmaksas termiņu.

Ja Jūs atbilstat visiem nosacījumiem, lai pieteiktos aizdevumam, Jums ir pozitīva kredītvēsture, iepriekšējās saistības ir nokārtotas laikus un bez problēmām, Jums ir pietiekami un regulāri oficiāli ienākumi u.c., tad Avafin.lv piedāvās arī izdevīgas procentu likmes.

Ja vēlaties saņemt personalizētu piedāvājumu, piesakieties aizdevumam! Pēc piedāvājuma saņemšanas Jums būs 5 dienas laika to apdomāt.

Atdodot kredītu pirms termiņa, iespējams samazināt procentos maksāto summu

Pastāv uzskats, ka atmaksāt kredītu pirms termiņa nav iespējams vai arī tas nav izdevīgi. Taču tā nav. Avafin.lv klientiem piedāvā atmaksāt daļu vai pat visu kredīta summu pirms termiņa, tādējādi ietaupot arī uz procentu maksājuma rēķina.

Pirms tam gan ieteicams vispirms sazināties ar aizdevēju un noskaidrot pirmstermiņa atmaksas norises kārtību.

Noformēt kredītu var arī ar mazākiem ienākumiem

Noformējot aizdevumu, nozīme ir ne tikai tam, kāds ir ienākumu apjoms, bet, cik tie ir regulāri. Ienākumu apjoms vairāk ietekmē pieejamā kredīta summu, jo arī kredītdevējs izvērtē to, lai Jūsu iespējas to atmaksāt nebūtu ierobežotas.

Tāpat kredītdevējs var Jums piedāvāt garāku atmaksas termiņu, lai mēnesī maksājamā summa būtu atbilstoša Jūsu ienākumiem. Protams, katra situācija tiek vērtēta un izskatīta individuāli, tomēr ikmēneša aizdevuma maksājums nedrīkst pārsniegt 50 % apmēru no Jūsu ikmēneša ienākumiem.

Nav nepieciešama ķīla vai galvotājs

Kā jau minēts iepriekš, lai saņemtu aizdevumu, nav nepieciešama nedz ķīla, nedz galvotājs. Kā kredīta nodrošinājums šajā gadījumā tiek izmantoti personas (kredīta ņēmēja) ienākumi.

Pieteikšanās un pieteikuma izskatīšana notiek attālināti

Lai pieteiktos nebanku kredītiem Latvijā, Jums nav jāierodas kredītiestādē. Kredīta noformēšana notiek attālināti, un arī atbildi jeb lēmumu par kredīta piešķiršanu saņemsiet internetā. Turklāt arī līgumu varēsiet parakstīt attālināti, lai naudu saņemtu savā kontā.

Tiesības atteikties no līguma 14 dienu laikā

Nesniedzot nekādu pamatojumu, patērētājam ir tiesības atteikties no kreditēšanas līguma 14 dienu laikā.

Nebanku kredīti var būt noderīgi dažādās situācijās, taču pirms pieteikšanās ir svarīgi atbildīgi izvērtēt savu maksātspēju un apzināties jau esošās saistības!

Vai vēlaties saņemt patēriņa kredītu?

Piesakieties!