Ilgtermiņa aizdevums internetā – vai Jums piemērots?

Atgriezties 1 jūlijs, 2020

Lai arī daudzveidīgie aizdevumi, kas mūsdienās pieejami internetā, sniedz papildu izvēles iespējas, tie apgrūtina lēmuma pieņemšanu, jo nav viegli saprast, kurš naudas kredīts – aizdevums ir vispiemērotākais. Ilgtermiņa kredīti internetā ir iecienīti to personu vidū, kurus uzrunā mazāks ikmēneša maksājums ar garāku atmaksas termiņu.

Šoreiz piedāvāsim noderīgu informāciju, kas palīdzēs Jums saprast, kas ir ilgtermiņa aizdevums un, vai šis tas Jums piemērots.

Kas ir ilgtermiņa aizdevums?

ilgtermiņa aizdevums

Kas īsti ir ilgtermiņa aizdevums? llgtermiņa aizdevums ir finanšu risinājums, kam raksturīgs garāks atmaksas termiņš un lielāka summa, kurai iespējams pieteikties. Ilgtermiņa kredīts visbiežāk ir pieejams no 50 eiro līdz pat vairākiem desmitiem tūkstošu eiro, ar naudas atgriešanas termiņu līdz pat 60 un vairāk mēnešiem. 

Piesakoties šim aizdevuma veidam internetā , persona var norādīt ne tikai vēlamo kredīta summu, bet arī to, cik liels varētu būt ikmēneša maksājums, kas, savukārt, nosaka to, cik garš būs atmaksas termiņš. Jo lielāka būs summa, jo garāks būs kopējais atmaksas periods. Katru mēnesi veicamās maksājuma summas un datumi ir fiksēti, tādēļ personai ir iespēja jau laikus izdevumus iekļaut budžetā.

Aizdevums no AvaFin

AvaFin piedāvā naudas aizdevumu līdz 10 000 eiro ar atmaksas termiņu līdz pat 84 mēnešiem.

Viena no avafin.lv priekšrocībām ir individuāla piedāvājuma izveide, kas nozīmē, ka katram klientam tiek sagatavots piedāvājums ar individuālām procentu likmēm, fiksētu mēneša maksu un skaidru atmaksas grafiku.

Ja arī Jūs vēlaties saņemt piedāvājumu, aizpildiet kalkulatoru! Pēc piedāvājuma saņemšanas Jums būs 5 dienas laika, lai to apstiprinātu vai noraidītu.

Vai ilgtermiņa aizdevums internetā ir drošs?

Ilgtermiņa kredīts parasti ir pieejams gan pie banku, gan nebanku aizdevējiem. Katrai no tām ir savi nosacījumi kredīta saņemšanai. Vairumā gadījumu ilgtermiņa aizdevums var tikt noformēts internetā, proti, līgumu iespējams parakstīt attālināti, taču lielāki ilgtermiņa aizdevumi pieprasa ierašanos aizdevēja birojā, bankā.

Kādēļ aizņemties internetā? Protams, viena no priekšrocībām ir tā, ka pieteikties aizdevumam var teju jebkurā diennakts laikā. Jāņem gan vērā, ka pieteikums tiks izskatīts aizdevēja darba laikā.

Ilgtermiņa aizdevums internetā tiek nodrošināts ar augstākajiem drošības principiem datu apstrādē, tādēļ, aizņemoties pie uzticama aizdevēja, nav jāsatraucas par datu drošību.

Ar ko ilgtermiņa kredīts atšķiras no citiem aizdevumu veidiem?

Ilgtermiņa aizdevums internetā – tas ir pretstats īstermiņa aizdevumam. Salīdzinot ar īstermiņa variantiem, ilgtermiņa aizdevumi piedāvā lielākas summas, kā arī garākus atmaksas termiņus.

Ilgtermiņa aizdevumi izceļas ar pakāpenisku atmaksas procesu un mazākām ikmēneša summām, turpretī īstermiņa kredītiem atmaksu iespējams veikt tikai 30 dienu laikā. Arī piešķirtā procentu likme mēdz atšķirties.

Īstermiņa kredītiem parasti netiek prasīta ķīla, un arī to pielietošanas veidi mēdz atšķirties no ilgtermiņa aizdevuma izmantošanas veidiem.

Kādiem mērķiem paredzēts ilgtermiņa aizdevums?

ilgtermiņa aizdevuma ņemšanas mērķi

Vēl viena atšķirība starp īstermiņa un ilgtermiņa aizdevumiem ir to pielietošanas veids. Īstermiņa kredīts jeb ātrais kredīts lielākoties tiek izmantots steidzamām vajadzībām. Šādam finanšu risinājumam var pieteikties gadījumā, ja nepieciešams iegūt papildu summu ikdienas izdevumu segšanai.

Turpretī ilgtermiņa kredīti internetā ir piemēroti apjomīgāku ideju īstenošanai. Populārākie ilgtermiņa aizdevuma pielietošanas veidi ir sekojoši:

  • Mājokļa remonts;
  • Nauda mēbeļu iegādei;
  • Kredīts auto iegādei;
  • Nauda medicīnas pakalpojumu saņemšanai;
  • Auto remonts;
  • Papildu eiro lielāku preču iegādei.

Kam pievērst uzmanību, izvēloties ilgtermiņa kredītu?

Pateicoties tam, ka mūsdienās ilgtermiņa aizdevums ir viegli pieejams, arvien vairāk cilvēku izmanto iespēju šādā veidā aizņemties naudas līdzekļus, kā arī ietaupīt laiku un izpildīt nepieciešamo pieteikuma formu internetā. Lai izvēlētos īsto aizdevēju, ir jāzina lietas, kam pievērst uzmanību, izvēloties ilgtermiņa kredītu.

Pieejamība  

Kad zināt, cik liela aizdevuma summa Jums vajadzīga, noskaidrojiet, pie kuriem aizdevējiem šāda apjoma ilgtermiņa aizdevums jeb kredīts ir pieejams. Ja nepieciešamā summa ir liela, rēķinieties, ka Jums būs nepieciešams ierasties pie aizdevēja. Noskaidrojiet kāds ir izvēlētās iestādes darba laiks un, vai Jums interesējošie pakalpojumi ir pieejami noformēšanai visās darba dienās.

Reputācija, uzticamība un ātrums 

Kredīti ar ilgāku atmaksas laiku ir pieejami vairākās iestādes, taču ne visas no tām ir uzticamas. Salīdzinot vairākus variantus, izpētiet aizdevēju reputāciju, uzticamību, kā arī darbības ātrumu, proti, cik ātri varēsiet saņemt aizdevumu.

Līguma nosacījumi

Katram aizdevējam ir savi līguma nosacījumi, kas var ietekmēt Jūsu izvēli. Pārlasiet līgumu vairākkārt. Pievērsiet uzmanību ne tikai vispārīgajai informācijai, bet arī tekstiem sīkajā drukā, jo tieši tur var būt minēti svarīgi procentu vai citi aizdevuma nosacījumi.

Ielāgojiet, ka līgumā minētā procentu likme ir viens no faktoriem, kas var būtiski ietekmēt noformētā ilgtermiņa aizdevuma ietekmi uz Jūsu maciņa biezumu.

Atmaksas process, komisijas maksa, procentu likme

Daļa no līguma nosacījumiem izskaidros Jūsu iespējas atmaksāt kredītu, kā arī aizdevuma atgriešanas procesa izmaksas gadījumā, ja esat nokavējis kredīta atmaksas termiņu. Ilgtermiņa aizdevumi, tāpat kā citi kredīti internetā, ir jāatmaksā laikus, pretējā gadījumā Jūs riskējat ar paaugstinātas komisijas maksas ieturēšanu. Arī ilgtermiņa kredītu procentu likmes var mainīties sakarā ar Jūsu nespēju segt ar aizdevumu saistītos maksājumus.

Kritēriji ilgtermiņa kredīta saņemšanai 

Lai arī ilgtermiņa aizdevums, kuram var pieteikties gan banku, gan nebanku iestādēs, mūsdienās ir visai populārs risinājums, to nepiešķir katram, kas ir pieteicies. Aizdevējs rūpīgi izskata katru pieteikuma formu, izvērtējot vairākus svarīgus faktorus. Lai pieteikšanās uz vietas vai internetā nebeigtos ar vilšanos, izskatiet, kādi ir aizdevēja kritēriji aizdevuma saņemšanai. Populārākie no tiem ir: vecuma ierobežojums, nepieciešamība būt Latvijas iedzīvotājam, tāpat personai jābūt aktīvam bankas kontam un mobilajam numuram Latvijā un, protams, pozitīvai kredītvēsturei un oficiāliem ienākumiem.

Kredītvēsture ir informatīvs apkopojums par Jūsu iepriekšējām un esošajām kredītsaistībām un to atmaksu. Ja Jums jau ir neatmaksāts īstermiņa vai ilgtermiņa aizdevums, aizdevējs šo informāciju redzēs, un var atteikt ilgtermiņa kredīta piešķiršanu. 

Jūsu finansiālās iespējas

Izvērtējiet savas iespējas atmaksāt. Saprotams, ka ārkārtas situācijās domas raisās tikai un vienīgi ap to, kā pēc iespējas ātrāk saņemt nepieciešamo aizdevuma summu, taču jārēķinās, ka ilgtermiņa aizdevums ir saistības, kuru nepieciešamību ir svarīgi izvērtēt. Neaizņemieties ja skaidri zināt, ka nevarēsiet atmaksāt!

Varbūt Jums ir piemērotas citas aizdevumu iespējas?

nauda

Ilgtermiņa aizdevums nozīmē saistības uz ilgāku laiku, tādēļ, pirms piesakaties kredītam, vērts apsvērt arī citas iespējas. Mūsdienās gan bankas, gan nebanku aizdevēji piedāvā arī vidēja termiņa kredītus, kurus var atdot, piemēram, trīs vai sešu mēnešu laikā. 

Pieejami arī studiju kredīti, hipotekārie kredīti, kredītkartes, overdrafti, automobiļu kredīti un citi aizdevumi, kuri atšķiras ar aizdevumu summām, atmaksas termiņiem, procentu likmēm un atmaksas nosacījumiem.

Ilgtermiņa kredīts var noderēt dažādās situācijās – saņemtie eiro spēj palīdzēt piepildīt sen lolotus sapņus, uzlabot finanšu stāvokli, veselību, un atrisināt dažādas ķibeles. Taču ikviens uzticams aizdevējs saviem klientiem atgādina arī to, cik svarīga ir atbildīga aizņemšanās un godprātīga aizdevuma summas atmaksa. Atcerieties – gan īstermiņa, gan ilgtermiņa kredīts ir nopietnas saistības! Tās nerisina finanšu problēmas!

Kas ir atbildīga aizņemšanās?

Noformējot aizdevumu, kuru nevarat laikus atgriezt, Jūs riskējat iekļūt parādnieku sarakstā, kas var liegt iespēju saņemt īpaši nepieciešamu kredītu, piemēram, auto iegādei vai studijām nākotnē.

Izvērtējiet, vai kredīta ikmēneša maksājumu slogs un noteiktā procentu likme iekļaujas Jūsu budžetā. Kredītsaistību maksājumiem mēnesī nevajadzētu pārsniegt 30 – 40% no Jūsu kopējiem ikmēneša ienākumiem. Ja, veicot aprēķinus, katru mēnesi plānojat izdot lielāku summu, tas ir brīdinājums, ka varat nonākt finansiālās grūtībās.

Dzīve ir pārmaiņu pilna, tāpēc vajadzētu padomāt arī par to, cik stabili ir Jūsu ienākumi un, vai lēmums saņemt aizdevumu ir prātīgs. Aizņemieties atbildīgi, izvērtējot, vai varēsiet veikt maksājumus ne tikai šajā un nākamajā mēnesī, bet arī visā aizdevuma atmaksas periodā. Kredīti ir nopietnas saistības, kas ietekmēs Jūsu turpmāko dzīvi.

Tagad Jūs zināt, kas ir ilgtermiņa kredīti, kas raksturīgs ilgtermiņa aizdevumam, ar ko tas atšķiras no citiem aizdevuma veidiem, kam to visbiežāk izmanto, un, kā pārliecināties, ka veicat pareizo izvēli.