Īstermiņa kredīts – 5 fakti, kas jāzina

Atgriezties July 15, 2020

Ikvienam no mums ir gadījies piedzīvot brīdi, kad finansiālā situācija pavisam negaidīti pasliktinās, un maciņā atlikusī nauda vairs nespēj segt dažādus mūsu dzīves kvalitātes līmenim nozīmīgus ikdienas tēriņus. Šādā situācijā lieti noder tā sauktais drošības spilventiņš jeb laika gaitā iekrātie papildu līdzekļi. Taču ko darīt, ja šādi iekrājumi nav pieejami? Kur aizņemties līdzekļus, ja papildus naudas summa nepieciešama nekavējoties?

Situācijā, ja tēriņi nav atliekami, un finanšu līdzekļi nepieciešami tūlīt, palīdzēt var tāds risinājums kā īstermiņa kredīts jeb īstermiņa aizdevums. Avafin.lv piedāvā iepazīties ar noderīgu informāciju, kuru pavisam noteikti der zināt par īstermiņa aizdevumu – mēs palīdzēsim Jums izvēlēties un saprast, vai īstermiņa kredīts ir tas, kas Jums ir nepieciešams.

Īstermiņa aizdevuma alternatīva – patēriņa kredīts

Avafin.lv piedāvā patēriņa kredītu līdz pat 10 000 eiro ar ilgāku atmaksas termiņu – no 3 līdz pat 84 mēnešiem. Ikvienam klientam tiek gatavots individuāls piedāvājums ar individuālu procentu likmi, turklāt ikmēneša maksājums būs fiksēts (ar iespēju atmaksāt ātrāk) un ar skaidri saprotamiem nosacījumiem.

Vai vēlaties saņemt patēriņa kredītu?

Ar AvaFin tas ir ērti un droši. Piesakieties!

Kas ir īstermiņa aizdevums un kā tas darbojas?

Īstermiņa jeb ātrais kredīts ir aizdevums, kuram raksturīgs salīdzinoši īss atmaksas laiks. Īstermiņa kredīts visbiežāk apzīmē kredītsaistības ar termiņu uz laiku līdz 30 dienām. Īstermiņa kredīts būtībā ir atlīdzības pakalpojums, par kuru abas puses vienojas rakstiski. Naudas saņēmējs līguma atrunā tiek apzīmēts kā aizņēmējs, savukārt izvēlētais aizdevējs pilda aizdevēja lomu. Šis pakalpojums būtiski atšķiras no ilgtermiņa aizņēmuma, kuru iespējams saņemt uz vairākiem gadiem. Viena no galvenajām atšķirībām ir tieši salīdzinoši augstās gada procentu likmju izmaksas (GPL).

Aizņēmēja pienākums ir atmaksāt aizdevēja izmaksātos līdzekļus balstoties uz līgumā noteikto kārtību. Jāatzīmē, ka šis aizdevums ir paredzēts steidzamu atgadījumu risināšanai vai neatliekamu pirkumu iegādei, piemēram, neplānotai vizītei pie ārsta vai auto remontam, nevis ikdienišķu preču iegādei.

Īstermiņa aizdevuma raksturīgākā īpašība ir salīdzinoši īsais kredīta atmaksas termiņš. Aizdevuma summa jāatmaksā periodā, kas visbiežāk svārstās no 30 dienām līdz 1 gadam. Līdz ar īso kredīta atmaksāšanas laiku, nereti aizdevumam tiek pielāgotas arī augstākas procentu likmes. Tādēļ pirms šādu kredītu noformēšanas nepieciešams pārliecināties vai īsā termiņa kredīti ir Jums, un Jūsu iespējām piemēroti.

Piesakoties īstermiņa kredītam, jāsaprot, ka šis aizdevuma veids ir paredzēts samērā mazu summu saņemšanai, visbiežāk apmērā no viena simta līdz vienam tūkstotim eiro. Īstermiņa aizdevums – šis nosaukums liek noprast ne tikai par īso kredīta atmaksāšanas laiku, bet arī par itin raito naudas līdzekļu ienākšanu Jūsu kontā – tas tiks papildināts vien dažu minūšu laikā.

Īstermiņa aizdevums – plusi un mīnusi

Pirms īstermiņa kredīts tiek noformēts, nepieciešams iepazīties ar īstermiņa aizdevumiem raksturīgajām priekšrocībām, kā arī izprast informāciju par ātrās aizņemšanās trūkumiem.

Īstermiņa kredīts – priekšrocības

Viena no galvenajām īstermiņa saistību priekšrocībām ir pieprasīto naudas līdzekļu izsniegšanas ātrums. Tā kā īstermiņa kredīts ir interneta pakalpojums, aizdevējs savus līguma pienākumus izpilda visai raiti, proti, iepriekš atrunātā aizdevuma summa tiek ieskaitīta Jūsu norādītājā kontā jau 10 līdz 15 minūšu laikā.

Gadījumos, kad papildu naudu nepieciešams saņemt nekavējoties, īstermiņa kredīts nepārprotami ir labākais veids, kā to saņemt. Der zināt, ka īstermiņa kredīts nepieprasa galvojumu vai ķīlu, kas ir diezgan patīkami un ievērojami atvieglo, kā arī paātrina aizdevuma saņemšanas procesu. 

Īstermiņa kredīts konkrētajam aizdevējam nozīmē zināmu risku uzņemšanos, taču, izvēloties šo pakalpojumu, aizdevēji parasti neveic padziļinātas kredītvēstures pārbaudes, kā tas būtu ilgtermiņa aizdevuma saistību sakarā.

Atsevišķi aizdevēji piedāvā apvienot arī jau esošos patēriņa kredītus, lai samazinātu kopējos ikmēneša tēriņus. Jārēķinās ar faktu, ka ne visas kreditēšanas iestādes, kas atrodas Latvijas teritorijā, piedāvā šādu pakalpojumu. Lai uzzinātu noderīgu informāciju par izvēlētā aizdevēja darbību, nepieciešams interesēties konkrētajā iestādē.

Vairākums nebanku kredītdevēju saviem klientiem piedāvā iespēju savu pirmo aizdevumu noformēt un saņemt bez jebkādām kredīta procentu likmēm, proti, Jūs atdosiet tieši tikpat naudas, cik sākotnēji aizņēmāties. Komisijas maksa – apaļa nulle.

Ņemiet vērā, ka kredītvēstures veidošanās process ir visai trausls un to ir itin viegli sabojāt pat ar tādām lietām kā nenomaksāts elektrības rēķins vai nokavēts kredītsaistību maksājums. Atcerieties, ka Jums ir jāspēj uzrādīt oficiāls un pietiekams ienākošo naudas līdzekļu avots, lai Jūsu pieteikums tiktu izskatīts un apstiprināts. Šis fakts attiecas gan uz banku, gan uz nebanku kredītdevējiem.

Īstermiņa aizdevums – trūkumi

Īstermiņa kredīts – kādi ir šī pakalpojuma būtiskākie trūkumi? Viens no tiem neapšaubāmi ir samērā augstās procentu likmes, kas visai būtiski ietekmēs Jūsu ikmēneša izdevumus aizdevuma termiņa pagarināšanas brīdī. Tā saukto ātro kredītu uzņēmumos šī gada likme nereti pārsniedz pat 100 un vairāk procentus. Ievērojiet – jo īsāks aizdevuma periods, jo augstāka būs konkrētā likme! Attiecīgā procentu likme ir atkarīga no konkrētā aizdevēja uzstādītajiem līguma noteikumiem.

Jāņem vērā, ka situācijā, kad saistības tiek pildītas laicīgi, šīs papildu izmaksas nav nemaz tik kliedzošas, taču, ja kādu neparedzētu apstākļu dēļ aizdevuma atmaksāšanas periodu nākas pagarināt vairākus mēnešus pēc kārtas, Jūsu maciņa biezums var tikt būtiski ietekmēts, proti, Jums var nākties pārskatīt vai pat samazināt ar citiem ikdienišķiem izdevumiem saistītās izmaksas.

Pirms īstermiņa aizņēmuma saistību noslēgšanas, pārliecinieties, ka esat rūpīgi izplānojis savu budžetu un augstās kredīta procentu likmes nekādi nespēs ietekmēt svarīgu ikmēneša pamatvajadzību nodrošināšanu.

Jāatceras, ka aizdevumu noformēšana un bankas, vai citas iestādes izsniegtie kredīti jeb aizdevumi ir nopietnu saistību uzņemšanās, kas, savlaicīgas līdzekļu neatgriešanas gadījumā, var radīt nopietnas finanšu problēmas.

Īstermiņa kredīts līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro

aizdevuma apjoms

Avafin.lv izceļas ar patiesi lielām aizņēmuma summām un saviem klientiem piedāvā kredītu apmērā no 100 līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro. Atkarībā no vēlamās aizņēmuma summas, ikmēneša maksājumu griestiem un izvēlētā aizdevuma atmaksāšanas termiņa, aizdevējs Jums izteiks labāko kreditēšanas piedāvājumu.

Kredīti internetā izceļas ar īpaši ērtām pieteikuma formām, kuru aizpildīšana un iesniegšana aizņems vien dažas minūtes Jūsu laika. Iesniedziet savu pieteikumu aizdevumam un saņemiet personalizētu kreditora piedāvājumu. Pēc šī piedāvājuma saņemšanas, Jums ar to rūpīgi jāiepazīstas un 2 dienu laikā jāsniedz sava atbilde kreditēšanas uzņēmumam – jāpiekrīt aizdevumam piemērotajiem nosacījumiem vai jāatsaka šis pakalpojums. Paturiet prātā, ka jebkuras kredītsaistības un aizdevumi ir nopietna atbildība, kas gulstas uz Jūsu pleciem.

Kredīta atmaksāšanas periods un ikmēneša pagarināšana

Visrūpīgāk ieteicams izvērtēt piedāvāto aizdevuma atmaksas termiņu. Īstermiņa aizdevums attiecas tikai un vienīgi uz kredītsaistībām, kuru atmaksāšanas periods visbiežāk sastāda no 30 līdz 365 dienām. Ielāgojiet, jo garāks būs atmaksas termiņš, jo lielāka būs kopējā kredīta atlīdzības summa. Īstermiņa aizdevums ir visizdevīgākais situācijā, kad līdzekļu atmaksāšanas saistības tiek segtas laika periodā līdz 30 dienām. Saņemtā kredīta atmaksāšanas termiņu ir iespējams pagarināt, taču tas pavisam noteikti sastādīs lielākas izmaksas klienta plānotajā budžetā. 

Ievērojiet, ka aizdevuma atgriešanas termiņš ir pagarināms par 1 kalendāro mēnesi. Šāda aizdevuma pamatsummas atgriešanas termiņa pagarināšana iespējama līdz pat 12 kalendārajiem mēnešiem, proti, īstermiņa kredīts būs pilnībā jāatmaksā 1 gada laikā.

Vienkāršs un saprotams kredīta atmaksas process

Īstermiņa kredīta atmaksāšanas process ir vienkāršs un visai caurspīdīgs– nekādu apslēptu noteikumu vai izmaksu. Jūsu pienākums ir laicīgi atmaksāt kredītu un nekavējoties informēt kreditoru par nespēju pildīt šīs patēriņa kredīta saistības.

Gadījumā, ja līgums par īstermiņa kredīta atmaksu tiek sastādīts uz 1 mēnesi jeb 30 dienām, saņemto naudas summu, visticamāk, nāksies atmaksāt no nākamā mēneša algas. Viss, kas Jums kā aizņēmējam ir jādara, ir jāpārskaita atmaksājamā summa uz kreditora norādīto bankas kontu. Līdz ar šīs atmaksāšanas veikšanu, klienta kredītsaistības tiek oficiāli izbeigtas.

Slēdzot kredītlīgumu, vēlams pievērst uzmanību kredīta atmaksas dienai. Šādi līgumā tiek apzīmēta diena, kurā aizņēmējam ir pienākums segt visas ar īstermiņa kredītu saistītās izmaksas. Paturiet prātā, ka katrā īstermiņa aizdevuma atrunā, ir noteikts arī līgumsods un tā apmēri laicīgas maksājumu neveikšanas vai kavēšanās gadījumā. Atzīmējiet savu atmaksas termiņu kalendārā vai mobilajā ierīcē, lai izvairītos no liekas pārmaksāšanas un negaidītām izmaksām.

Ātrie kredīti ir kļuvuši par visai populāru un pieprasītu pakalpojumu Latvijas, kā arī citu Eiropas valstu iedzīvotāju vidū. Tas ir drošs, ērts un uzticams naudas maciņa papildināšanas veids gadījumā, kad patēriņa kredīts ir nepieciešams nekavējoties, jo tēriņi ir visai steidzami un tos atlikt praktiski nav iespējams. 

AvaFin aicina rūpīgi apdomāt īstermiņa kredīta nepieciešamību un izvērtēt savu spēju pilnībā atmaksāt kredītu. Naudas aizņemšanās – tā ir atbildība! Gadījumā, ja esat gatavs pieteikties kredīta pakalpojumam, apmeklējiet Avafin.lv un iepazīstieties tuvāk ar kreditēšanas nozari un tās īpatnībām.